Baza wiedzy

Kask motocyklowy – o czym pamiętać?

Kask motocyklowy  – o czym pamiętać? - image

Jeśli jesteś kierowcą sportowego motocykla najlepszym wyborem będzie kask integralny (cichy, lekki, zapewnia dobrą ochronę profilu twarzy kierowcy) lub szczękowy.

Kierowcy chopperów często wybierają kaski typu jet – są efektowne i pozwalają czuć pęd powietrza na twarzy – ich wadą jest słaba ochrona twarzy – zarówno przy wypadkach jak i w trudnych warunkach atmosferycznych. W przypadku kierowców motocykli typu enduro ważna jest ochrona twarzy i brody kierowcy, warto wybrać kask, który przeciwdziała chlapaniu błotem na gogle. Współcześnie produkowane kaski są coraz lżejsze, jednak najlżejszy kask może wcale nie być najlepszym rozwiązaniem. Optymalna waga dla kasku to 1300 do 1500 g.

Kaski zbudowane są z plastiku i materiałów kompozytowych. Ważne są też materiały, które wypełniają skorupę i wyściółka, która powinna być dopasowana idealnie do głowy właściciela – dlatego nie powinno się kupować kasków używanych ani pożyczać, ponieważ jest to część, która przejmuje w dużej mierze energię uderzenia.