O firmie

O FIRMIE

O firmie

LOTOS Oil Sp. z o.o. jest liderem w swojej branży z ponad 22% udziałem w rynku. Oleje silnikowe marki LOTOS zna doskonale każdy kierowca zarówno w kraju jak i za granicą. Ich wysoka jakość i niezawodność sprawiają, że sięgają po nie najbardziej wymagający Klienci, a marka LOTOS jest najbardziej znaną na polskim rynku olejowym.

Oleje LOTOS otrzymały tytuł „Złoty Laur Konsumenta” dla najlepszych polskich olejów silnikowych.

Spółka LOTOS Oil Sp. z o.o. wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Grupy LOTOS - dynamicznie rozwijającego się i nowocześnie zarządzanego koncernu, prowadzącego działalność w zakresie wydobycia i przerobu ropy naftowej oraz dystrybucji i sprzedaży szerokiego asortymentu produktów naftowych.
Przedmiotem działalności LOTOS Oil Sp. z o.o. jest produkcja i dystrybucja środków smarnych: olejów samochodowych, przemysłowych i smarów, olejów bazowych, a także kosmetyków i chemii samochodowej.

LOTOS Oil Sp. z o.o. oferuje nie tylko najwyższej jakości oleje, ale rozwija także profesjonalny serwis olejów smarowych, stanowiący integralną część oferty sprzedaży. Serwis Olejowy to usługa, która pomaga Klientom wprowadzać nowe procedury i techniki, dzięki czemu gwarantuje bezpieczną eksploatację parku maszynowego.

Całość procesów produkcyjnych objęta jest Systemem Zarządzania Jakością zgodnym z międzynarodową normą ISO 9001: 2008. Spółka LOTOS Oil Sp. z o.o. może poszczycić się także certyfikatem systemu zarządzania jakością zgodnym z wymaganiami systemu AQAP 2110. Oznacza to, że produkty LOTOS Oil Sp. z o.o. spełniają wymagania i kryteria stawiane wszystkim dostawcom sił zbrojnych i firmom z tego sektora w NATO.

Pobierz dokument

POLITYKA ZINTEGROWANEGO SYSTEMU ZARZĄDZANIA LOTOS OIL SP Z O.O.

WYKAZ PRZEDSIĘBIORSTW ENERGETYCZNYCH ZAJMUJĄCYCH SIĘ WYTWARZANIEM, OBROTEM, W TYM OBROTEM Z ZAGRANICĄ PALIWAMI CIEKŁYMI, PODMIOTÓW PRZYWOŻĄCYCH I ODBIORCÓW KOŃCOWYCH PALIW CIEKŁYCH, KTÓRYM GRUPA LOTOS S.A. ŚWIADCZY USŁUGI MAGAZYNOWANIA, PRZEŁADUNKU, PRZESYŁANIA LUB DYSTRYBUCJI PALIW CIEKŁYCH

Misja

O firmie


LOTOS Oil Sp. z o.o. to firma innowacyjna, będąca liderem na rynku w swojej branży, dostarczająca produkty najwyższej jakości, przyjazna środowisku naturalnemu, dbająca o rozwój zawodowy pracowników oraz efektywne wykorzystywanie ich wiedzy, utrzymująca najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny pracy, ciesząca się zaufaniem Klientów.

Pragniemy, aby spółka LOTOS Oil Sp. z o.o.  była postrzegana jako dostawca wysokiej klasy markowych środków smarowych, a także by była jedną z najwyżej ocenianych firm w swojej branży pod względem:
- jakości produktów,
- świadczenia serwisu olejowego,
- profesjonalnego zarządzania,
- jakości obsługi Klienta,
- bezpieczeństwa pracy,
- prowadzonej działalności środowiskowej.

Historia

'15

Luty Marka LOTOS została wyróżniona tytułem – Laur Konsumenta 2015 w kategorii Oleje Silnikowe, co potwierdza jej wysoką świadomość i wartość wśród polskich odbiorców.

Kwiecień Z dniem 1 kwietnia 2015 r., na mocy postanowienia Sądu Rejonowego Gdańsk – Północ w Gdańsku VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, nastąpiło przekształcenie spółki LOTOS Oil Spółka Akcyjna w spółkę LOTOS Oil spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Czerwiec LOTOS Oil pomorskim laureatem Diamentów Forbesa. Spółka LOTOS OiL znalazła się w gronie 13 wyróżnionych firm z regionu w kategorii największych polskich firm o przychodach powyżej 250 mln złotych. Diamenty Forbesa to jedna z najważniejszych nagród przyznawanych rokrocznie polskim przedsiębiorstwom.

'14

Styczeń Marka LOTOS została wyróżniona w kategorii: OLEJE SILNIKOWE w ramach ogólnopolskiego programu konsumenckiego Laur Konsumenta - LIDER DEKADY (2004-2014).

Czerwiec Olej TRANSMIL XSP został nagrodzony Medalem Europejskim. To pierwszy na światowym rynku olej mineralny, który spełnił bardzo rygorystyczne wymagania SIEMENS/FLENDEAR Rev.13.

Wrzesień LOTOS Oil S.A. została wyróżniona nagrodą Ambasadora Polskiej Gospodarki 2014 w kategorii Eksporter. Konkurs był organizowany przez Business Centre Club oraz otoczony honorowym patronatem Ministra Spraw Zagranicznych.

'13

Czerwiec Debiut programu LOTOS LUBE ASSIST - program zapewniający efektywne zarządzania operacjami konserwacji i smarowania.

Czerwiec LOTOS OIL wprowadza do swojej oferty olej TRANSMIL EXTRA XSP. To pierwszy na światowym rynku olej mineralny, który spełnił bardzo rygorystyczne wymagania SIEMENS/FLENDEAR Rev.13.

Lipiec Nowy w rodzinie: TURDUS POWERTEC 1100 SAE 15W-40. LOTOS Oil SA wprowadza do sprzedaży zaawansowany technologicznie olej silnikowy typu SHPD.

Sierpień Marka LOTOS została oznaczona tytułem – Laur Konsumenta – TOP MARKA 2013 w kategorii Oleje Silnikowe, co potwierdza jej wysoką świadomość i wartość wśród polskich odbiorców.

Wrzesień Najlepiej sprzedający się w Olej Silnikowy w Polsce. Oleje silnikowe LOTOS to oleje które w formie dolewki sprzedaję się najlepiej na rynku.

Wrzesień Przyznanie tytułu Dobra Marka 2013 - Jakość, Zaufanie, Renoma dla produktu TURDUS Powertec 3000 10W-40.

Wrzesień Olej TRANSMIL XSP został nagrodzony złotym Godłem - Najwyższa Jakość Quality International 2013.

Listopad Do grona partnerów spółki LOTOS OIL dołączył znany międzynarodowy producent maszyn drogowych i budowlanych firma XCMGEuropa.

Listopad Nowy olej, do szczególnych wyzwań TURDUS POWERTEC 3000 10W-40, to jeden ze sztandarowych olejów dedykowanych do zastosowań w samochodach ciężarowych i pojazdach specjalistycznych.

'12

Czerwiec Publikacja "Podręcznika Smarowniczego – Wstęp do Serwisu Olejowego".

Sierpień Początek dystrybucji własnych olejów bazowych Gr II.

'11

Kwiecień 4.04 Rozpoczęła się wizerunkowa kampania reklamowa marki LOTOS w kategorii olejowej, wykorzystująca alians z marką Subaru.

5.04 Marka LOTOS została wyróżniona prestiżowym tytułem Business Superbrands.

'10

Listopad Oleje silnikowe LOTOS Quazar zostały wyróżnione Medalem Europejskim przyznanym podczas gali przez Business Centre Club, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Marzec Serwis olejowy spółki LOTOS Oil został wyróżniony Medalem Europejskim. Nagrodę przyznał Urząd Komitetu Integracji Europejskiej, Business Centre Club oraz Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny.

'09

Czerwiec Wprowadzenie na rynek ultranowoczesnych syntetycznych olejów silnikowych LOTOS QUAZAR.

Nowe logo marki LOTOS dla kategorii olejowej.

'08

Październik Tytuł najlepszej rafinerii 2008 r. w Europie Środkowo-Wschodniej.

Maj Marka LOTOS znalazła się wśród 20 najlepszych marek biznesowych w Polsce według „Business Superbrands 2007”.

'07

Marzec Spółka LOTOS Oil S.A. opracowała linię olejów silnikowych dedykowanych do samochodów KIA. Oleje te będą dostępne wyłącznie w sieci serwisowej koreańskiego producenta.

Maj Szwedzki koncern samochodowy Volvo zaaprobował stosowanie w swoich silnikach zasilanych gazem ziemnym, oleju Turdus CNG 15W40, produkowanego przez LOTOS Oil.

'06

Wrzesień LOTOS Oil S.A. otrzymała certyfikat systemu zarządzania jakością, zgodnym z wymaganiami systemu AQAP 2110. Produkty spółki spełniają tym samym wymagania i kryteria stawiane wszystkim dostawcom sił zbrojnych i firmom w NATO.

'05

Czerwiec Turdus Powertec "Europroduktem 2005".

Sierpień Rafineria w Gdańsku osiąga przerób 6 mln ton/rok.

'04

Wprowadzenie na rynek nowego oleju silnikowego LOTOS Economic 5W/30

ISO 9001 dla LOTOS Oil.

'03

Styczeń Rozpoczęcie działalności przez spółkę LOTOS Oil.

Czerwiec Zmiana nazwy Rafinerii Gdańskiej SA na Grupa LOTOS S.A.

Październik Wprowadzenie na rynek nowego oleju silnikowego LOTOS TRAFFIC oraz superekologicznego oleju opałowego LOTOS RED.

Listopad Wprowadzenie na rynek superekologicznego oleju napędowego o zawartości siarki 0,001%.

'02

Rozpoczęto produkcję olejów smarowych Lotos Gas i Lotos Zielony Ogród oraz RG Trans.

Powołano spółkę handlową LOTOS Oil.

'01

Rozpoczęto produkcję oleju silnikowego LOTOS Dynamic.

'99

Rafineria Gdańska jako pierwsza firma w sektorze naftowym otrzymała certyfikat Systemu Zarządzania Środowiskowego, zgodny z wymaganiami normy ISO 14001.

'95

Rozpoczęto produkcję olejów żeglugowych "Marinol".

'94

Olej LOTOS Semisyntetic został wyróżniony "Złotym Medalem" Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Rozpoczęto produkcję oleju silnikowego LOTOS Syntetic.

'93

Rozpoczęto produkcję pierwszego polskiego oleju półsyntetycznego "LOTOS Semisyntetic".

'92

Rozpoczęto produkcję oleju silnikowego TURDUS.

'91

Październik Gdańskie Zakłady Rafineryjne zostały przekształcone w Spółkę Akcyjną Skarbu Państwa – Rafinerię Gdańską S.A

'90

Rozpoczęto produkcję kanistrów 5-cio litrowych z tworzyw sztucznych.

Wyprodukowano pierwszy w Polsce olej silnikowy w klasie SG "LOTOS Mineralny", który zdobył Złoty Medal na 54 Targach Krajowych "Jesień 90".

'85

Rozpoczęto produkcję najpopularniejszego polskiego oleju silnikowego "Selektol Special".

Rozpoczęto produkcje olejów sprężarkowych i przekładniowych.

'77

Rozpoczęto produkcję olejów Selektol.

'75

12 grudnia Wyprodukowano pierwsze produkty benzynę, naftę i oleje napędowe.

'72

Kwiecień Rozpoczęto budowę rafinerii.

Powołano przedsiębiorstwo "Rafineria Nafty Gdańsk" w budowie.

'71

Marzec Zapadła decyzja rządu o rozpoczęciu w Gdańsku budowy rafinerii o przerobie 3 mln ton ropy naftowej rocznie.