O firmie

Zadowoleni klienci w 84 krajach świata. Tysiące ton olejów rocznie, które trafiają do najbardziej wymagających odbiorców w kraju i zagranicą.  Oleje i smary LOTOS OIL są  synonimem sprawdzonych, wysokiej jakości nowoczesnych rozwiązań przewyższających najbardziej rygorystyczne normy technologiczne. Nasze produkty to najwyższa jakość i niezawodność. Innowacyjność i nowoczesność. Technologia i dbałość o środowisko naturalne. Jesteśmy LIDEREM technologii smarowania, a słowo LIDER- zobowiązuje.

Od początku działalności intensywnie budowaliśmy zaufanie naszych partnerów. Pogłębiamy wymianę doświadczeń, a w konsekwencji osiągamy wspólnie zakładane cele.  Dzięki temu nasze oleje i smary trafiają do odbiorców od Atlantyku po Pacyfik – od Panamy po Chiny. Sprawdzają się w ekstremalnie niskich temperaturach za kołem podbiegunowym i skrajnie wysokich temperaturach Afryki. Na rynkach w   schodnich jesteśmy   w gronie   najbardziej   liczących   się   eksporterów i konkurujemy  z największymi graczami branży olejowej na światowych rynkach. To trwały i konsekwentnie realizowany element naszej strategii.

LOTOS Oil wchodzi w skład Grupy Kapitałowej grupy LOTOS prowadzącej działalność w Polsce, Norwegii i na Litwie. Jesteśmy częścią dynamicznie rozwijającego się koncernu, specjalizującego się w  poszukiwaniach, wydobyciu i przerobie ropy naftowej oraz dystrybucji i sprzedaży szerokiego asortymentu produktów naftowych. 

Grupa  LOTOS  poprzez  swoje  spółki  zależne  zarządza  siecią  blisko 480 stacji w Polsce, produkuje doskonałej jakości paliwo i asfalt oraz przoduje w sprzedaży najbardziej zaawansowanych technologicznie asfaltów modyfikowanych MODBIT na rynku krajowym.

Rafineria Grupy LOTOS jest drugą co do wielkości rafinerią w Polsce pod względem nominalnej rocznej mocy przerobowej wynoszącej około 10,5 milionów ton ropy naftowej rocznie. Firma Salomon Associates przygotowująca najważniejsze na świecie rankingi rafinerii uplasowała gdańską rafinerie wśród 25% najlepszych rafinerii wg. kluczowych wskaźników konkurencyjności takich jak marża przerobowa, efektywność energetyczna, efektywność służb utrzymania ruchu czy dostępność instalacji, jednocześnie plasując ją jako najnowocześniejszą rafinerie w środkowo-wschodniej Europie.

Uważnie słuchając potrzeb naszych Klientów, śledząc nowości technologiczne oraz obserwując zmiany rynkowe LOTOS Oil produkuje  i  dystrybuuje  najwyższej  jakości  oleje  samochodowe,  przemysłowe  i  smary,  oleje bazowe, a także kosmetyki i chemię samochodową. Za tym sukcesem stoją doskonałe bazy olejowe z rafinerii w Gdańsku, zaawansowana technologia wytwarzania, wybitna wiedza, doświadczenie i zaangażowanie naszych pracowników oraz najwyższej jakości dodatki uszlachetniające. Dzięki sprawnie działającym kanałom sprzedaży, zapewniamy szybkie dotarcie do Klientów finalnych z idealnie dopasowaną ofertą.

LOTOS OIL oferuje szeroką gamę produktów o najwyższych parametrach technologicznych dla motoryzacji i przemysłu. Kierowca zawsze może mieć pewność, że oleje silnikowe LOTOS to produkty stworzone bez technologicznych kompromisów, idealnie odpowiadające zaleceniom producentów silników i oczekiwaniom kierowców. Główne linie produktowe to syntetyczne oleje  premium  LOTOS  Quazar,  oleje  syntetyczne  LOTOS  Synthetic  z  formułą   Thermal    Control,    oraz  oleje mineralne i semisyntetyczne dedykowane do samochodów osobowych.  Dla samochodów ciężarowych i pojazdów specjalistycznych dedykujemy mineralne, semisyntetyczne i syntetyczne oleje Turdus.

LOTOS Oil oferuje oleje bazowe grupy I i grupy II,  linie produktowe Hydromil, Transmil i Remiz tworzące pełną ofertę olejów hydraulicznych, przekładniowych, turbinowych, oraz smarów przemysłowych, w tym 9 rodzajów nowoczesnych smarów SULFOCAL, w których jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy sulfonian wapnia. Ofertę uzupełniają oleje procesowe produkowane przy wykorzystaniu plastyfikatora Quantuilus oraz nowoczesne ciecze obróbkowe takie jak linia Emulsin.