Partnerzy

Firma Kia Motors Corporation powstała w 1944 roku i jest najstarszym producentem pojazdów silnikowych w Korei. Początkowo wytwarzała rowery i motocykle. Następnie jako część dynamicznej globalnej grupy Hyundai-Kia Automotive Group, stała się piątym największym producentem samochodów na świecie. Obecnie Kia wytwarza ponad 3 miliony pojazdów rocznie. Dysponuje 14 zakładami produkcyjnymi i montowniami w 5 krajach świata. Pojazdy te są sprzedawane i obsługiwane przez sieć dystrybutorów i dealerów w 180 krajach. Koncern zatrudnia ponad 51 100 pracowników, a jego roczne przychody przekraczają 45 mld USD.

W Polsce Kia Motors rozpoczęła działalność w 1995 roku. Siedziba firmy zlokalizowana jest w Warszawie, przy ul. Puławskiej 366. Sieć dealerska składa się obecnie z 76 punktów sprzedaży oraz 79 punktów serwisowych. Marka Kia z roku na rok zyskuje w Polsce i Europie coraz silniejszą pozycję. W 2010 roku, opierając się o znakomite wyniki sprzedaży i jakości, Kia wprowadziła 7- letnią gwarancję producenta (lub 150 000 km przebiegu) na wszystkie swoje modele sprzedawane w Europie. Gwarancja ta przechodzi na kolejnych właścicieli pojazdu. 

Kia jest najszybciej rozwijającym się producentem motoryzacyjnym ostatnich lat. Koncern od dwóch lat zajmuje pierwsze miejsce pod względem poprawy IQS (notowań jakości pojazdów w pierwszych 90 dniach eksploatacji). Bestsellerem nad Wisłą jest Kia Sportage. Drugą pozycję zajmuje cee’d a trzecim najczęściej kupowanym w Polsce modelem jest Rio.

W 2006 roku Kia Motors Polska uruchomiła cykl wyścigów samochodowych Kia Lotos Cup, dających możliwość młodym zawodnikom rozpoczęcia kariery sportowej i doskonalenia umiejętności sportowych, które w przyszłości mogą zaowocować startami w najważniejszych światowych imprezach wyścigowych. W 2012 roku cykl zmienił nazwę na KIA LOTOS RACE a zawodnicy zasiedli wówczas w najnowszej wersji Kia Picanto z trzydrzwiowym nadwoziem. Powołując do życia markowy puchar Picanto Kia Motors Polska stworzyła szansę rozpoczęcia kariery sportowej i zdobycia tytułów mistrzów Polski tym, których dotychczas nie było na to stać. Związek marki Kia ze sportem samochodowym i z głównym sponsorem Mistrzostw Polski KLR, firmą LOTOS,  trwa już 11 lat.

Isuzu Automotive Polska jest oficjalnym dystrybutorem japońskiego koncernu Isuzu Motor LTD, światowego lidera w zakresie technologii i produkcji silników diesla, samochodów dostawczych, ciężarowych oraz autobusów. W Polsce działa w zakresie dystrybucji pick-upów oraz części zamiennych do silników industrialnych.

Od dziesięcioleci japońska firma buduje niezawodne samochody i zaawansowane technologicznie silniki. Tylko w segmencie pickupów zdobyła zaufanie już ponad 7 milionów użytkowników na całym świecie. ISUZU Automotive Polska rozpoczęła działalność operacyjną w czerwcu 2009 roku i z dużym sukcesem z roku na rok umacnia swoją pozycję w segmencie pick-upów. 

Isuzu Automotive Polska jest oddziałem belgijskiej spółki akcyjnej Isuzu Benelux, której głównym udziałowcem jest Grupa Alcopa – znaczący dystrybutor wielu marek samochodów osobowych, użytkowych i motorów, obecny w branży od 70 lat, już w 11 krajach świata. 

W 2017 roku URSUS podpisał z LOTOS Oil umowę na dostawy środków smarnych oraz usługi serwisu olejów smarowych. Zawarta na cztery lata umowa przewiduje również wspólne działania marketingowe na rynku polskim i zagranicznym. 

URSUS to ponad 120 lat rozwoju mechanizacji polskiego rolnictwa, zbierania  doświadczeń i podtrzymywania przemysłowych tradycji w oparciu o rodzimy kapitał. Z naszych maszyn korzystają kolejne już pokolenia Polaków. Ursus to bez wątpienia najstarsza polska marka  pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa. 

Profilem Spółki jest produkcja i sprzedaż ciągników oraz maszyn rolniczych. W ofercie produktowej, Ursus stawia przede wszystkim na jakość wykonania oraz nowoczesne wzornictwo. Pod tym względem wytworzone produkty nie ustępują światowym liderom, a dzięki włączeniu do oferty sprawdzonych maszyn rolniczych, URSUS S.A. zyskuje zupełnie nowe możliwości rozwoju szerokiego asortymentu wyrobów. Naczelną ideą Spółki jest wytwarzanie różnorodnych maszyn i urządzeń, nacechowanych europejską jakością wykonania w rozsądnej cenie. Z zastosowanych rozwiązań korzystają kolejne już pokolenia Polaków. Ursus to bez wątpienia najstarsza polska marka pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa.

Ursus S.A. jest jedyną spółką z segmentu maszyn i urządzeń dla rolnictwa notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Obecnie wszystkie działania skupione są na rozwoju i promocji marki, zarówno w Polsce, krajach europejskich i w Afryce.