Partnerzy

Współpraca URSUS z LOTOS Oil trwała do lipca 2018 roku. URSUS podpisał z LOTOS Oil umowę na dostawy środków smarnych oraz usługi serwisu olejów smarowych. Zawarta umowa przewidywała również wspólne działania marketingowe na rynku polskim i zagranicznym.

URSUS to ponad 120 lat rozwoju mechanizacji polskiego rolnictwa, zbierania doświadczeń i podtrzymywania przemysłowych tradycji w oparciu o rodzimy kapitał. Z naszych maszyn korzystają kolejne już pokolenia Polaków. Ursus to bez wątpienia najstarsza polska marka pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa.

Profilem Spółki jest produkcja i sprzedaż ciągników oraz maszyn rolniczych. W ofercie produktowej, Ursus stawia przede wszystkim na jakość wykonania oraz nowoczesne wzornictwo. Pod tym względem wytworzone produkty nie ustępują światowym liderom, a dzięki włączeniu do oferty sprawdzonych maszyn rolniczych, URSUS S.A. zyskuje zupełnie nowe możliwości rozwoju szerokiego asortymentu wyrobów. Naczelną ideą Spółki jest wytwarzanie różnorodnych maszyn i urządzeń, nacechowanych europejską jakością wykonania w rozsądnej cenie. Z zastosowanych rozwiązań korzystają kolejne już pokolenia Polaków. Ursus to bez wątpienia najstarsza polska marka pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa.

Ursus S.A. jest jedyną spółką z segmentu maszyn i urządzeń dla rolnictwa notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Obecnie wszystkie działania skupione są na rozwoju i promocji marki, zarówno w Polsce, krajach europejskich i w Afryce.

Isuzu Automotive Polska jest oficjalnym dystrybutorem japońskiego koncernu Isuzu Motor LTD, światowego lidera w zakresie technologii i produkcji silników diesla, samochodów dostawczych, ciężarowych oraz autobusów. W Polsce działa w zakresie dystrybucji pick-upów oraz części zamiennych do silników industrialnych.

Od dziesięcioleci japońska firma buduje niezawodne samochody i zaawansowane technologicznie silniki. Tylko w segmencie pickupów zdobyła zaufanie już ponad 7 milionów użytkowników na całym świecie. ISUZU Automotive Polska rozpoczęła działalność operacyjną w czerwcu 2009 roku i z dużym sukcesem z roku na rok umacnia swoją pozycję w segmencie pick-upów. 

Isuzu Automotive Polska jest oddziałem belgijskiej spółki akcyjnej Isuzu Benelux, której głównym udziałowcem jest Grupa Alcopa – znaczący dystrybutor wielu marek samochodów osobowych, użytkowych i motorów, obecny w branży od 70 lat, już w 11 krajach świata. 

Współpraca KIA Motors Polska z LOTOS Oil trwała do marca 2018 roku. W 2006 roku Kia Motors Polska uruchomiła cykl wyścigów samochodowych Kia Lotos Cup, dających możliwość młodym zawodnikom rozpoczęcia kariery sportowej i doskonalenia umiejętności sportowych, które w przyszłości mogą zaowocować startami w najważniejszych światowych imprezach wyścigowych. W 2012 roku cykl zmienił nazwę na KIA LOTOS RACE a zawodnicy zasiedli wówczas w najnowszej wersji Kia Picanto z trzydrzwiowym nadwoziem. Powołując do życia markowy puchar Picanto Kia Motors Polska stworzyła szansę rozpoczęcia kariery sportowej i zdobycia tytułów mistrzów Polski tym, których dotychczas nie było na to stać. Związek marki Kia ze sportem samochodowym i z głównym sponsorem Mistrzostw Polski KLR, firmą LOTOS, trwał 11 lat.

W kwietniu 2010 roku Spółka LOTOS Oil rozpoczęła, trwającą 5 lat współpracę z koncernem Subaru podczas której stworzyła nowoczesne produkty przeznaczone do nowych samochodów. W efekcie wielomiesięcznych prac ekspertów i testów powstały zaawansowane technologicznie nowe produkty z linii Lotos Quazar, stworzone specjalnie do ochrony silników najnowocześniejszych samochodów, a więc i modeli Subaru. Obecnie na podstawie tych produktów spółka LOTOS Oil tworzy kolejne nowoczesne produkty, takie jak oleje LOTOS QUAZAR DYNAMIC.