Serwis Olejowy

LOTOS Oil rozwija profesjonalny serwis olejów smarowych, stanowiący integralną część oferty sprzedaży i stanowiący ważny element budowania kompetencji i pozycji Spółki na rynku olejów przemysłowych. Jest to niezwykle cenna usługa w biznesie. Serwis stanowi istotne rozwinięcie i uzupełnienie współpracy z Klientami w zakresie gospodarki smarowniczej.  Pomagamy wprowadzać nowe procedury i techniki, dzięki czemu gwarantujemy bezpieczną eksploatację parku maszynowego.
Serwis obejmuje nie tylko obsługę czy wymianę oleju lub innych cieczy eksploatacyjnych. To doradztwo, wspólne rozwiązywanie problemów i optymalizacja gospodarki smarowniczej. Od 10 lat jest jednym ze znaków rozpoznawczych wyścigów samochodowych Kia Lotos Race. Z każdym rokiem i każdym kolejnym okrążeniem wyścigowi mistrzowie i ich zespoły techniczne przekonują się nie tylko o niezawodności naszych olejów, ale i o doświadczeniu i wiedzy naszych specjalistów. Pełna analiza  jaką wykonuje Serwis zarówno przed jak i po wyścigu pozwala bowiem wypracowywać jak najlepsze wyniki sportowe kierowców.   

Przygotowujemy programy analiz, pomagamy wprowadzać nowe procedury i techniki, przeprowadzamy audyty olejowe. Wszystkie te procesy ukierunkowane są na obniżenie łącznych kosztów utrzymania ruchu i gospodarki smarowniczej naszych Klientów przy jednoczesnej gwarancji bezpiecznej eksploatacji parku maszynowego.
Szczególne znaczenie mają badania monitorujące zmiany stanu oleju jako miara poprawności smarowania i prewencja w zakresie eksploatacji. We wszystkich rozwiniętych krajach, badania techniczne są narzędziem prewencyjnym w kwestii poprawy bezpieczeństwa eksploatacji. Z roku na rok i w Polsce zwiększa się ich ilość a badania te zyskują na znaczeniu i stanowią uzupełnienie współpracy handlowej.