logo

LOTOS Oil pomoże uczniom wracającym do szkół

Ogólne

LOTOS Oil pomoże uczniom wracającym do szkół

Producent doskonałej jakości środków smarnych, płynów eksploatacyjnych i tych przeznaczonych do dezynfekcji od wielu lat angażuje się w przedsięwzięcia ważne dla społeczności lokalnych. Udział w realizacji programu Szkoła od Nowa jest wyrazem naturalnej troski o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych.

Warto wspomnieć, że zarówno spółka LOTOS Oil, jak i cała Grupa LOTOS od długiego czasu angażują się w realizację wartościowych, edukacyjnych programów społecznych skierowanych do uczniów szkół podstawowych i średnich. Program Mistrzowie w Drodze czy, wcześniejszy, Mistrzowie w Pasach to tylko jedne z przykładów tego typu przedsięwzięć, w których brała udział Grupa LOTOS.

Szkoła od Nowa to projekt stworzony przez grupę pomorskich ekspertów z zakresu psychologii i pedagogiki. Jego najważniejszym zadaniem jest wypracowanie rozwiązań, które pomogą dzieciom i młodzieży wrócić do edukacji stacjonarnej po okresie przymusowej, wynikającej z pandemicznej sytuacji edukacji zdalnej.

– Przed rodzicami, nauczycielami i uczniami stoją nowe wyzwania. Pomijając kwestie programowe – mam tu na myśli przede wszystkim niezwykle ważną odbudowę wspólnoty i społeczności. Radości, jaką daje przebywanie w gronie rówieśników. W LOTOS Oil doskonale zdajemy sobie jednak sprawę, jak ważna jest dziś, i zapewne będzie przez kolejne miesiące, kwestia bezpieczeństwa sanitarnego zarówno dzieci i młodzieży, jak i nauczycieli. Chcemy w tym pomóc szkołom – zapewnia Aleksandra Jankowska, Wiceprezes Zarządu LOTOS Oil.

Organizatorzy akcji podkreślają, że tylko wspólnie rodzice i nauczyciele mogą ułatwić dzieciom powrót do edukacji stacjonarnej.

– A najważniejszym celem i zadaniem jest odbudowa relacji uczniów w społeczności i ich poczucia przynależności do grupy. Nie można tego robić z pominięciem kwestii bezpieczeństwa – także tego epidemicznego. Stąd tak ważni są nasi partnerzy, którzy chcą i mogą nam pomóc w zapewnieniu uczniom odpowiednich warunków w szkołach. Wszyscy też pragniemy, żeby dzieci wróciły do szkół już na stałe, a nie na kilka tygodni czy miesięcy – podkreśla Joanna Węglarz - psycholog, pomysłodawczyni Kampanii Szkoła od Nowa.

Na potrzeby realizacji programu LOTOS Oil przekaże kilka tysięcy opakowań płynów do dezynfekcji rąk oraz środków przeznaczonych do wykorzystania w szkolnych budynkach, m.in. do utrzymania czystości mebli. Firma przygotowała także różnego typu materiały edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa dzieci w czasie pandemii.

Już na koniec w ramach podsumowania: LOTOS Oil uruchamia właśnie drugą edycję cieszącego się olbrzymią popularnością programu wsparcia kontrahentów RAZEM W PRZYSZŁOŚĆ 2.0. To szeroki pakiet działań adresowanych do dystrybutorów spółki mający na celu wsparcie ich biznesów w rozwoju po pandemii.

– Byliśmy razem w najtrudniejszym momencie, będziemy i teraz, kiedy świat wraca do normalnego funkcjonowania. Działania kierowane do szkół są niejako naturalnym uzupełnieniem tego programu – podsumowuje Adam Sekściński, prezes zarządu LOTOS Oil.