logo

Kolejny raz w dniach 21 i 22 sierpnia Izdebki k. Brzozowa na Podkarpaciu zamieniły się z stolicę polskiego driftu.

Ogólne

Na krętej drodze prowadzącej z Brzozowa do Wary „specjaliści od palenia gumy i jazdy bokiem” zaprezentowali publiczności jak emocjonująca i widowiskowa jest jazda w poślizgu. Na liczącej zaledwie 1,2 km trasie na najlepszych drifterów czekało 8 zakrętów i podjazdy sięgające 10 proc. Gościem specjalnym tegorocznego spotkania był Bartosz Ostałowski. Jedyny na świecie profesjonalny drifter, który samochód prowadzi stopą. Kierowca błyskawicznie podbił serca kibiców swoimi wręcz fenomenalnymi umiejętnościami, postawą i niezłomnym charakterem.  Równie wielkie zainteresowanie towarzyszyło znanemu z Master Truck Show, Grzegorzowi Mądremu, który prowadząc napędzaną 650 – konnym silnikiem biało - zieloną ciężarówkę Renault, raz za razem udowadniał, że drift nie jest zarezerwowany wyłącznie dla aut osobowych. 

LOTOS Oil był Sponsorem Tytularnym tego wyjątkowego wydarzenia, a na stoisku Spółki przez dwa driftowe dni nie zabrakło atrakcyjnych wydarzeń zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych kibiców. Dotarcie do LOTOS Oil-a ułatwiały zarówno efektowne balony z logo „LOTOS”, jak i z daleka widoczny potężny , dmuchany kanister. 

- Ryk potężnych silników, pisk opon i kłęby gęstego dymu wydobywającego się spod kół – to nie lada gratka dla miłośników motoryzacji i wyjątkowe wyzwanie dla kierowców i ich aut. Na Drift Show Izdebki zarówno człowiek, jak i maszyna muszą dać z siebie wszystko – tutaj nie ma miejsca na litość i taryfę ulgową – relacjonował Grzegorz Puczka z Serwisu Olejowego LOTOS Oil. – To popis z jednej strony ponad przeciętnych umiejętności, opanowania i sportowego hartu ducha, a z drugiej zaangażowania setek kibiców, którzy owacyjnie reagują na mistrzowską jazdę, ale i potrafią dostrzec każdy błąd – dodaje. – A nasze stoisko? Zrobiliśmy wszystko, żeby pomiędzy kolejnymi przejazdami dać możliwość wytchnienia, przy fajnej rodzinnej zabawie – zapewnia.

To druga po lipcowym Master Trucku okazja do spotkania ekspertów olejowych naszej spółki z pasjonatami zakręconych wydarzeń samochodowych. – Doskonale zorganizowane wydarzenia i widać, że organizatorzy zadbali o każdy szczegół począwszy od otwarcia i prezentacji pojazdów na samych jazdach i kończącym driftowe zmagania koncercie. Okazja by przypomnieć sobie, że jeszcze dwa lata temu, przed pandemią takie spotkania z udziałem setek, tysięcy fanów były czymś normalnych, że wtedy bardzo często w takich właśnie okolicznościach i przy takich okazjach odbywały się spotkania z fanami motoryzacji i użytkownikami olejów LOTOS – przypomina G. Puczka.

W tegorocznym spotkaniu drifterów wzięło udział 25 zawodników, starannie wybranych, spośród 130, którzy zgłosili się do udziału w imprezie. Wśród nich największym zainteresowaniem cieszyły się przejazdy Kamila Lorenca, Artura Barszczowskiego, jedynej kobiety na driftowych torach Karoliny Pilarczyk – która bierze udział zarówno w zawodach rozgrywanych w Europie, jak i Stanach Zjednoczonych,  znanego motoryzacyjnego youtubera Buddy oraz wspomnianego już Bartosza Ostałowskiego. Ich przejazdy i popisy w sobotę oglądało ponad 10.000 kibiców, zaś w niedzielę na trasę driftu przybyło ok. 25.000 amatorów „palenia gumy”.